Aziz Yıldırım, futbolcular ile bir görüşme yaptı

By
Updated: Ağustos 7, 2016

Samandıra tesislerine daha çok sezonun kritik haftalarında gerçekleştirdiği ziyaretlerle bilinen Başkan Aziz Yıldırım, dün soluğu tesislerde aldı. Profesyoneş futbol takımının antrenmanını izleyen Başkan, futbolcularla da görüşme yaptı.

Sarı-Lacivertliler’de Başkan Aziz Yıldırım’ın mesaisi erken başlarken, Monaco karşısında Şampiyonlar Ligi’nin kaybedilmesiyle soluğu dün Samandıra Tesisleri’nde alan Aziz Yıldırım, bu kez işi baştan sıkı tutuyor.

Geçtiğimiz yıllarda bu ziyaretleri sezonun kritik haftalarında yapan Başkan Yıldırım, bu sefer daha sezon başlamadan Samandıra’daydı. Son maçtaki sonuç sebebiyle büyük hayal kırıklığı yaşayan Yıldırım yönetim kurulu üyeleriyle çalışmayı izleyip takımın son durumu ile ilgili bilgi aldı ardından futbolcularla görüşmeler gerçekleştirdi.

Taktik de 3-5-2 ısrarı sürüyor

Monaco’daki rövanş müsabakasına da giden Yıldırım ve yöneticiler ilk mücadeledeki skor ve oyunun etkisiyle turdan oldukça ümitliydi. Fakat 3-5-2 ısrarı ve devamında yapılan taktik nedeniyle turun gittiğini düşünen yönetim faturayı teknik direktör Vitor Pereira’ya kesti.

Başkan Yıldırım’ın yer almadığı zirvede ise Portekizli hocaya sert eleştirilerin yapıldığı ortaya çıktı. Görüşmede yolların ayrılması beklense de şimdilik bu karar hem sportif hem de ekonomik gerekçelerle alınmadı.

Başkan bundan böyle takımla olacak

Bundan böyle başkan ve yönetim kurulu üyeleri sürekli takımla birlikte vakit geçirecek.

İşi sağlama alan Fenerbahçe Camiası, bu sefer Samandıra ziyaretlerine erken başlayarak ilerleyen dönemde oluşabilecek hatalara ve krizlere anında müdahale edebilecek.

Futbolculara 1 gün izin

Yeni sezon hazırlıklarını Can Bartu Tesisleri’nde sürdüren Sarı-Lacivertliler, dünü tek idmanla geçirdi.

Portekizli çalıştırıcı Vitor Pereira yönetimindeki çalışma saat 10.00’da başladı ve 1 saat 30 dakika sürdü. Ardından salonda yapılan ve 30 dakika süren core antrenmandan sonra çalışmalar sahada devam etti. Futbolcular koordinasyon, ısınma ve çabukluk çalışmalarıyla süren antrenmanda, pas organizasyonları ve dar alanda yapılan çift kale maçla tamamladı.

Fenerbahçe bugünü izin yaparak geçirecek, yarından itibaren de çalışmalarını sürdürecek.

Kaynak: Milliyet

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply