Beşiktaş’ta Gökhan Gönül depremi yaşanıyor

By
Updated: Temmuz 5, 2016

Siyah-Beyazlı Yönetimi’nin, yeni isim Gökhan Gönül’le yaptığı yüksek bedelli sözleşme takım içi dengelerin bozulmasına neden oldu.

Beşiktaş‘ta, takımdan ayrılmak isteyen Atiba ile Sosa’nın yıllık ücretlerini artırmak için harekete geçti.

Son yıllarda takım içindeki mali dengelere çok dikkat eden Beşiktaş Yönetimi bu sene ezeli rakibi Fenerbahçe’den transfer ettiği Gökhan Gönül sebebiyle bazı futbolcuların yıllık ücretlerinde iyileştirmeye gitmenin planını yapıyor.

Siyah-beyazlı kulüple 4 yıllık mukavele imzalayan ve senelik net 1.7 milyon euro garanti ücret kazanacak olan Gökhan Gönül’ün ayrıca 2 milyon euroluk imza parasını da göz önünde bulunduran yönetim, bu şartlarda takımdaki dengelerin bozulmaması amacıyla Jose Sosa ile Atiba Hutchinson başta olmak üzere bazı futbolcuların senelik ücretlerinde iyileştirme yapacağı öğrenildi.

Oyuncuların yıllık ücretini arttırmak yerine onlarla yeni sözleşme yapmayı seçen yönetim, bu sebeple takımdan ayrılmak isteyen Sosa ile Atiba yeni mukavele yaparak bu futbolcuları Beşiktaş’ta tutmak istiyor.

Yeni sözleşmeleri kabul etmemeleri halinde West Ham United’a gitmek isteyen Atiba ile Estudiantes’in ısrarla kadrosuna katmaya çalıştığı Sosa’nın sözleşmeleri kısa süre içinde uzatılacak. Futbolcuların yıllık ücretlerine de hatırı sayılır zamlar yapılacak.

2. Başkan Ahmet Nur Çebi görüşecek

Siyah-Beyazlı Yönetim ilk teması 2016-2017 sezonunda 1.6 milyon euro kazanacak olan Sosa ile kurması tahmin ediliyor. Arjantinli yıldız 7 gol ve 12 asiste imza attığı geride kalan sezonda 1 milyon 550 bin euro garanti ücret kazanmıştı.

Beşiktaş, Jose Sosa’dan sonra yıllık 1 milyon euro kazanan Atiba’yı ikna etmenin yollarını arayacak. 2. Başkan Ahmet Nur Çebi’nin bu oyuncularla yapılacak görüşmelerle yakından ilgileneceği haberleri geldi.

Beşiktaş’ın en iyilerinden Sosa’ya da ciddi bir iyileştirme yapılması planlanıyor.

Kaynak: Hürriyet

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply