Cimbom’da kriz büyüyor

By
Updated: Mart 12, 2016

Zirvede mali kongrede Özbek ve Yarsuvat dönemlerinin ayrı ayrı ibra tartışması yapıldı. Olası seçim de konuşulan konulardandı.

Yarsuvat, Ben aday olmayacağım derken güçlü bir başkan adayı için arayış devam ediyor.

Sarı-Kırmızılılar’da Dursun Özbek yönetimi kritik bir süreçten geçiyor. Arena’nın tribünlerinden sürekli İstifa çağrıları yükselirken camiadan da Özbek‘e Seçim kararı al baskıları devam ediyor. Cimbom’un başkanı ise Kulübün mali yapısını bu duruma ben getirmedim ve kurtarmak için gece-gündüz çalışıyorum hevesimi kimse kıramaz ifadeleri ile seçime karşı direncini devam ettiriyor. Tüm bunların gölgesinde dün sürpriz bir buluşma yapıldı. Eski başkan Faruk Süren TFF Başkanvekili Ali Dürüst ve eski idareciler Mete İkiz Celal Gürcan, Ebru Köksal ve Cem Kınay gibi isimlerin olduğu bir grubu topladı. Çoğu Yarsuvat yönetiminde de yer alan camianın önemli isimleri öncelikle Cem Kınay’ın Maslak’taki otelinde Galatasaray‘ın mevcut durumunu masaya yatırıldı yol haritası belirlendi.

ORTAK GÖRÜŞ YARSUVAT’A GİTMEK
Dursun Özbek’e muhalif olan grup ardından geçtiğimiz sezon başkanlığı döneminde 3 kupa kazanan Duygun Yarsuvat‘ı ziyaret edildi. Toplantıda önümüzdeki hafta yapılacak mali kongre konuşuldu. Bilhassa ibra oylamasının Özbek dönemi ile Yarsuvat dönemi için ayrı ayrı yapılması için çalışma kararı alındı. Duygun Yarsuvat kendi 8 aylık dönemi ile ilgili Mete İkiz ile Ebru Köksal’dan bilgi alıp her türlü hazırlığı yapmalarını söyledi. Zirvede olası bir seçim de konuşuldu. Duygun Yarsuvat’tan Ağabey modeli ile yeniden başkanlığa aday olması istendi. Fakat Yarsuvat ben ilk seçime girdiğimde 7 ay kalacağım ardından bir daha başkan olmayacağım demiştim ve ben hala aynı görüşteyim şeklinde konuştu. Muhalifler bunun üzerine 19 Mart’taki kongreye kadar güçlü bir başkan adayı bulmak için çalışma kararı aldı

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply