Ersun Yanal alacakları için TFF’ye başvurdu!

By
Updated: Kasım 14, 2015

Trabzonspor’da bir dönem teknik direktörlük yapan Ersun Yanal, parasını alabilmek için Türkiye Futbol Federasyonu’na müracaat etti.

Ersun Yanal, kulüpte çalıştığı süre içindeki hakedişi kasım ayına kadar ödenmediği için 325 bin euroluk haciz başlattı. Yanal, TFF’ye başvurarak söz konusu alacağının kulüp gelirlerinden kesilerek ödenmesini istedi.

Trabzonspor’a bir darbe de eski teknik direktörü Ersun Yanal’dan geldi. 1 Temmuz 2015 tarihinde kulüple sözleşmesinin karşılıklı olarak feshedildiği açıklanan Yanal’ın vadesi geçmiş alacaklarını tahsil edemediği için 325 bin euroluk haciz işlemi başlattığı öğrenildi. Yanal’ın Türkiye Futbol Federasyonu’na başvurarak söz konusu alacağının kulüp gelirlerinden kesilerek ödenmesini istediği bildirildi.

Bordo-mavili kulüpten 2 Temmuz tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde sözleşmenin karşılıklı olarak feshedilmesi durumunda Ersun Yanal’a 450 bin euro ödeme yapılacağı belirtilmişti. Ancak kulüpte çalıştığı süre içindeki hakedişi olan bu miktar, kasım ayına kadar ödenmediği için önce ihtar gönderen deneyimli teknik direktör, herhangi bir cevap alamayınca kendisine verilen çekleri tahsilat için TFF’ye teslim etti. Ersun Yanal’ın elindeki diğer çek için de aynı yolu izleyeceği gelen haberler arasında.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply