Eski 3 Galatasaraylı futbolcuya yakalama kararı!

By
Updated: Ağustos 24, 2016

Futbolda FETÖ yapılanması gerçekleştirdikleri gerekçesiyle 4 eski futbolcu hakkında gözaltı kararı verildi. Bu futbolcular yurt dışına kaçtıkları tespit edilirken, üç şüpheli hakkında yakalama kararı çıktı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ’nün futbol dünyasındaki yapılanmasına ilişkin soruşturma başlattı. Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Mehmet Şenay Baygın tarafından yürütülen soruşturma kapsamında geçtiğimiz hafta ‘FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçundan Hakan Şükür hakkında yurt dışında olduğu tespit edilince yakalama kararı çıkarıldı. Eski Galatasaraylı Hakan Şükür’ün ev ve adreslerinde arama yapıldı.
Son dönemde sosyal medya ve basında eski futbolcular Uğur Tütüneker, İsmail Demiriz ve Arif Erdem hakkında FETÖ/PDY ile irtibatları olduğuna ilişkin çıkan birçok bilgi, belgeyi delil kabul eden Savcı Baygın, hakkında yakalama kararı çıkartılan bu üç eski futbolcuyu da Hakan Şükür’ün şüpheli olduğu ‘FETÖ’cü Yapılanma’ soruşturması kapsamına aldı.
İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne talimat verip delil toplanmasını isteyen Savcı Baygın, polisin çalışmasını tamamlamasıyla beraber operasyon için bugün sabah saatlerinde süreç hızlandırıldı. Hakan Şükür’ün yanı sıra İsmail Demiriz, Uğur Tütüneker ve Arif Erdem hakkında ‘FETÖ’ye üye oldukları’ iddiasıyla gözaltı kararı verdi.
İsmail Demiriz Büyükçekmece’deki evinde gözaltına alınırken diğer üç ismin yurt dışında olduğu tespit edildi. İsmail Demiriz ve diğer şüphelilerin evlerinde arama gerçekleştirildi.
Kaynak: Sabah

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply