F.Bahçe Yönetimi olaya el koydu…

By
Updated: Ağustos 9, 2016

Sarı-Lacivertlilerin Başkanı Aziz Yıldırım ve arkadaşları Portekizli hocanın çalışma yöntemine müdahale etti.

Vitor Pereira, göreve başladığından beri kullanmadığı ve Aykut Kocaman tarafından kulübe aldırılan GPS teknolojili yelekler ilk kez dünkü antrenmanda futbolcuların üstüne geçirildi. Bunda da Başkan Aziz Yıldırım ve ekibinin hamlesi etkin rol oynadı.

Sarı-Lacivertliler, Pereira döneminde askıya alınan bilimsel çalışma yöntemlerine dün geri dönüş yaparken, Portekizli hocanın metodundan memnun olmaması üzerine takımın bundan sonra kondisyon ve güç idmanlarına ağırlık vereceği gelen bilgiler arasında.

Bilimsel çalışmalara inanmadığını belirten Portekizli hoca, sezon başlarında klasikleşen laktat testlerini de yaptırmamış, bu nedenle sarı lacivertlilerin geçtiğimiz sezon güç ve kondisyon sıkıntısı yaşadığı ciddi tartışma konusu olmuştu. Fenerbahçe Yönetimi, Pereira’nın günümüz sistemine uyan yöntemleri kullanmaması üzerine mevcut antrenman sistemine müdahale etti.

YELEKLERE GERİ DÖNÜŞ


Vitor Pereira’nın geçen yıl Sarı-Lacivertliler’de göreve geldiğinden beri kullanmadığı ve Aykut Kocaman tarafından kulübe aldırılan GPS teknolojili yelekler ilk kez dünkü antrenmanda futbolculara giydirildi. Bu yelekler futbolcular antrenmanlarda zorlandıkları zaman uyduya bir sinyal gönderiyor ve böylece sakatlıkların önüne geçiliyor. Vitor Pereira’ya ilk çalımı da bu şekilde atan sarı-lacivertli yönetimin, önümüzdeki günlerde Pereira’nın yetkilerini daha da kısıtlayıcı hamleler yapacağı kulüp içinde ciddi şekilde konuşuluyor.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply