Fenerbahçe 77- 68 Galatasaray Odeabank

By
Updated: Şubat 28, 2016

Spor Toto Basketbol Ligi’nde 19. hafta dev karşılaşmaya sahne olurken Ezeli rakipler Fenerbahçe ve Galatasaray Odeabank kozlarını Fenerbahçe Ülker Arena’da paylaştı. Fenerbahçe, Galatasaray Odeabank’ı 77-68 mağlup ederek bu sezonki 15. galibiyetini aldı.

Fenerbahçe karşılaşmaya Bobby Dixon, Luigi Datome, Nikola Kalinic, Jan Vesely ve Ricky Hickman beşiyle Galatasaray Odeabank ise Stephan Lasme, Vladimir Micov, Schilb, Sinan Güler ve Davis beşiyle başladı. Birinci çeyreğin sonlarında Galatasaray Odeabank 9-0′lık serinin de katkısıyla 1. çeyreği 22-17 önde noktaladı.

İkinci periyotta Fenerbahçe pota altını iyi kullandı ve rakibine karşı uzunlarıyla üstünlük kurdu. Kanarya 24-14′lük skoru yakalayarak 41-36′lık skorla soyunma odasına giden taraf oldu.

İlk devrede Fenerbahçe’de bencten gelen Ekpe Udoh 11 sayı Luigi Datome 7 sayı Nikola Kalinic ve Bogdan Bogdanovic 6′şar sayı Bobby Dixon ise 5 sayıyla katkı sağlarken Galatasaray Odeabank’ta ise Schilb ve Lasme 9′ar sayı Göksenin Köksal 6 sayı Sinan Güler ve Micov 5′er sayı McCollum 2 sayıyla katkı sağladı.

Fenerbahçe ikinci devreye çok hızlı başlarken ilk üç dakika geride kalırken ev sahibi ekip 11 sayı bulunca G.Saray Odeabank koçu Ergin Ataman’ın mola almak zorunda kaldı. Oyunun kontrolünü elinde tutan Fenerbahçe’de Melih Mahmutoğlu’nun skora katkısıyla bu bölümde Galatasaray’ı 17 sayıda tutarak final periyoduna 62-53 skorla önde girmeyi başardı.

Final periyodunda Fenerbahçe oyunun kontrolünü elinde tutmaya sürdürdü ve özellikle pota altında rakibine büyük üstünlük kuran Sarı-Lacivertli takım ezeli rakibi karşısında farkı çift hanelerde koruyarak mücadeleden de galip ayrılarak üst üste 7. galibiyetini almış oldu.

Fenerbahçe’de Udoh 15 sayı Vesely 13 sayı Dixon ve Bogdanovic 10′ar sayılık katkı sağladı. Bu sezon 6. yenilgisini alan Galatasaray Odeabank’da Lasme 21 sayıyla karşılaşmanın en skoreri olurken Schilb 14 ile Sinan Güler 11 sayıyla takımına katkı sağladı.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply