Fenerbahçe Yönetimi, Vitor Pereira ile yolları ayırma kararı aldı

By
Updated: Ağustos 6, 2016

Monaco’ya elenilmesinin ardından Vitor Pereira’nın üstü çizildi ve yeni hoca arayışlarına start verildi. Portekizli hoca ve heyetine 4 milyon Euro’ya varan tazminatı yönetimi düşündüren en önemli konu durumunda.

Sarı-Lacivertliler de geçtiğimiz yıl kurulan iddialı kadroyu şampiyon yapamamasına rağmen Aziz Yıldırım ve yönetim kurulunun kararıyla görevine devam eden Vitor Pereira, son olarak Monaco’ya elenilmesinin ardından iyice istenmeyen adam haline gelmiş ve topun ağzına gelmişti. Fenerbahçe’de, dün yapılan olağan yönetim kurulu toplantısında Vitor Pereira’nın kaderi tartışılırken bu toplantı sonrası Portekizli teknik adam ile ilgili bir açıklama yapılmadı. Ancak Portekizlinin kredisi tamamen tükendi ve üstü çizildi. Sarı-Lacivertliler yeni teknik direktör arayışlarına start verdi.

Acele hareket etmek ve bu konuyu oldu bittiye getirmek istemeyen Fenerbahçe yönetimi yeni teknik direktör konusunda somut adımlar atılmadan Pereira’yı resmi olarak kovmayı düşünmüyor. Ayrıca Portekizli’nin bu sezon Fenerbahçe’de devam etme ihtimali ise yok denecek kadar az. Portekizlinin 4 milyon Euro’ya varan maddi boyutunu da oldukça ayrıntılı bir şekilde ele alan Aziz Yıldırım ve ekibi Pereira ile kurmaylarını göndermeleri halinde ödenmesi gereken tazminatı aşağıya çekmenin yollarını arıyorlar. Ayrıca Pereira ile ilgili taraftarlar sosyal medyadan büyük tepki göstermeye devam ederken eleştirilen teknik adamın gönderilmesi için kampanyalar da devam ediyor.

bielsa-schaf

FENERBAHÇE’NİN GÜNDEMİNE SCHAAF VE BİELSA GELDİ
Fenerbahçe’de yeni teknik direktör arayışları başlarken gündeme boşta olan 2 yabancı teknik adam geldi. Portekizli ile imzalanmadan önce gündeme gelen ve sözlü anlaşma sağlanan Bielsa yeniden gündeme alındı. Arjantinli hoca, İtalya Terraneo’nun istememesi üzerine kapıdan dönmüştü. Sarı-Lacivertlileri’in gündemine gelen bir diğer isim ise Alman hoca Thomas Schaaf oldu. Kanarya adayları arttırmak isterken isabetli bir tercih yapmayı hedefliyor.

Kaynak: Habertürk/Ahmet Selim Kul

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply