Fenerbahçe’de ilk 4 haftanın önemi…

By
Updated: Ağustos 21, 2016

Sarı Kanarya, ligin ilk 4 haftasında oynayacağı sırasıyla Başakşehir, Kayserispor, Bursaspor ve Kasımpaşa müsabakalarını kazanarak veya bu süreci lider kapatıp geçiş sürecini tamamlamak hem de taraftarıyla yeniden bütünleşmenin hesaplarını yapıyor.

Fenerbahçe’de dört müsabakalık yükseliş planı hazırlandı. Teknik patronunun, taktik anlayışını ve idman sistemini bir hafta önce değiştiren Fenerbahçeliler hücum bölgesine de takviye yapmaya çalışıyor. Dezavantajlı durumun yanı sıra istenen ve beklenen taraftar desteği de henüz gelmezken bu nedenle takımın Başakşehir deplasmanında kazanarak lige başlaması ve devam etmesi gelecek adına çok büyük önem taşıyor.
Sarı Kanarya da bu kapsamda dört maçlık bir plan öngörülüyor. Sarı-Lacivertliler’in bu kritik haftalarda kazanması önce taraftar desteğini, beraberinde takım olgusunu sağlayacak. Yaşanacak bu değişim sürecinde kazanmak veya minimum kayıpla yola devam etmek bu açıdan çok önemli olduğu düşünülüyor.

Fenerbahçe bu süre içinde:

Başakşehir (D)
Kayserispor
Bursaspor
Kasımpaşa (D)
müsabakalarına çıkacak. Bu müsabakalarda kayıp yaşanmaz veya ilk 4 hafta lider tamamlanırsa kritik viraj aşılmış olacak.
Yeni dönemde 4-3-3 çabası

Sarı-Lacivertliler’deki görevine 3-0’lık Grasshoppers mücadelesiyle başlayan Teknik Direktör Dick Advocaat idmanlarda 4-3-3 sistemini takıma monte etmek için büyük çaba harcıyor. Portekizli Vitor Pereira ile 3-5-2’yi deneyen futbolcular, teknik adam değişikliği ile yeni düzene alışmaya çalışıyor. Antrenmanlarda işi sıkı tutan Advocaat’ın yeni taktik konusunda oyuncularına sık sık tatlı sert uyarılarda bulunduğu ifade ediliyor.

Kaynak: Milliyet

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply