Footballeaks, Luka Modric’i açıkladı

By
Updated: Mart 7, 2016

Kulüpler ile futbolcuların imzaladığı anlaşmaların bilinmeyen finansal detaylarını kamuoyuna bildiren internet sitesi Footballeaks’in hedefindeki yeni isim Real Madrid forması giyen Luka Modric oldu.

Real Madrid daha önce James Rodriguez, Toni Kroos, Gareth Bale ve Mesut Özil‘le yaptığı anlaşmaların bütün bilinmeyenlerini basına sızdıran Footballeaks, bugün Luka Modric‘in İspanyol devi ile olan anlaşmasının detaylarını sızdırdı.

Footballeaks’e göre Modric 4.4 milyon pound kazanıyor

Hırvat yıldız futbolcu 2012 yılında İngiliz ekip Tottenham‘dan La Liga devine 30 milyon pound (124 milyon TL) karşılığında transferi gerçekleşmiş ve Eflatun-Beyazlılar ile 5 yıllık anlaşma imzalayan Modric İspanya’da geçirdiği ilk sezon 3.7 milyon pound (15.281 milyon TL) kazanırken bu yıl ki kazancı 4.4 milyon pound (18 milyon TL) olarak belirtiliyor.

Modric’in kazandığın bu para takım arkadaşı ve kendisi gibi eski Tottenham futbolcusu olan Gareth Bale‘in yıllık kazancıyla kıyaslandığında az gözüküyor. Gallili futbolcu ise sezon başına 15 milyon pound (62 milyon TL) kazanıyor.

Modric’in serbest kalma maddesi ise dudak uçuklatıyor

Diğer önemli detay ise 30 yaşındaki Luka Modric‘in anlaşmasında yer alan serbest kalma fiyatı. Anlaşmanın detayına göre futbolcunun serbest kalabilmesi için ödenmesi gereken rakam tamı tamına 387 milyon pound (1.559.061.000 TL). 

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply