Formula 1 Avustralya GP 25 Mart 2018 Yarışı İzle

By
Updated: Mart 24, 2018

Formula 1 2018 sezonunun ilk antrenman seansını son şampiyon Lewis Hamilton zirvede tamamladı.

Ultra yumuşak lastiklerle tur atan Mercedes’in son şampiyonu Hamilton, 1:24.026’lık turuyla geçen sene ilk antrenman seansında elde ettiği dereceyi geçmeyi başararak ilk antrenman seansını zirvede kapattı.

Hamilton’ın takım arkadaşı Valtteri Bottas yaklaşık yarım saniye geride ikinci en hızlı isim olmayı başarırken tıpkı takım arkadaşı gibi ultra yumuşak lastiklerle çalışmayı tercih etti.

Red Bull’un genç Hollandalı pilotu Max Verstappen süper yumuşak lastiklerle 1:24.771’lik bir derece elde edip üçüncü, takım arkadaşı yerel kahraman Daniel Ricciardo ise aynı lastik bileşeniyle 1:25.063 elde ederek altıncı sırada seansı tamamladı. İki Red Bull pilotu da seansın ilk dakikalarında ultra yumuşak lastiği kullandı.

Mercedes ve Red Bull pilotlarının aksine hafta sonunun daha sert lastik bileşeniyle çalışan Ferrari cephesinden Kimi Raikkonen, yumuşak lastiklerle 1:24.875’lik derecesiyle dördüncü, Sebastian Vettel ise yumuşak lastiklerle takım arkadaşının 0.1 saniye gerisinde beşinci sırada kendisine yer buldu.

Geri kalanların en iyi konumunda yer alan Haas pilotu Romain Grosjean 1:25.730’luk derecesiyle yedinci sırada kendisine yer bulurken, McLaren Renault pilotu Fernando Alonso geç başlamak zorunda kaldığı seansını sekizinci sırada noktaladı.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply