Formula 1 Avusturya GP 8 Temmuz 2017 Sıralama Turlarını İzle

By
Updated: Temmuz 8, 2017

Formula 1 de takvimin 9. ayağı olan Avusturya GP öncesinde düzenlenen ilk antrenman seansın da Lewis Hamilton ilk sırada yer aldı.

8. yarışta Azerbaycan GP sonunda şampiyona lideri Sebastian Vettel’le temas yaşayan ve şampiyonada Vettel’in 14 puan arkasına düşen Britanyalı pilot Lewis Hamilton Avusturya GP de ise seansın orta noktalarında yumuşak hamurlu lastiklerle üst üste attığı başarılı turların ardından seansı 1:05.975’lik derecesiyle ilk sırada yer aldı.

Bugün sıralama turları öncesi Avusturya GP ikinci cepte ise Bakü’de ikinci sırada yarışa devam ederken motor sorunuyla yarış dışı kalan Max Verstappen yer aldı. Formula 1’in genç pilotlarından Max Verstappen son denemesinde pistin en hızlı ilk sektör zamanını ele geçirmesine karşın attığı spinle Hamilton’ın 0.19 saniye arkasında ikinci sırada yer aldı.

Daha sonra ise Valtteri Bottas takım arkadaşının 0.37 saniye gerisinde seansı 3. sırada bitirdi.

Pistte birçok pilotun spin atması ve özellikle 1. virajda pist dışına çıkmaları göze çarptı. Verstappen’in spin atıp çakıl havuzunu da geçerek duvara temas etmesine ramak kaldığı an seansın en heyecan verici anlarından birine sahne oldu. Tam o sırada yumuşak hamurlu lastiklerle turlayan Hollandalı pilot spin sonrasında sağ arka lastiğine hasar vermemeye engel olamadı.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply