Fransa-Almanya karşılaşması sırasında bombalı saldırı!

By
Updated: Kasım 14, 2015

Dünya futbolu’nun iki devi Fransa ve Almanya’nın Stade de France’da karşı karşıya geldikleri karşılaşma sırasında Paris’te bombalı saldırı meydana geldi.

Fransız polisi, bir lokantaya silahlı saldığı olduğunu ve stat yakınında bulunan bir barda bomba patladığını duyurdu.

BFM televizyonu, lokantaya yapılan silahlı saldırıda birkaç kişinin hayatını kaybettiği, ancak sayının net olmadığını bildirdi.

Öte yandan ABD’li haber ajansı Associated Press’in statta bulunan muhabirinin verdiği bilgiye göre, Paris’in kuzeyindeki Stade de France yakınlarında 2 patlama sesi duyulmasına rağmen polisin yalnızca stat yakınında bir barda gerçekleşen patlamayı doğruladığının altı çizildi.

AP’nin muhabiri, patlamanın hemen ardından siren seslerinin geldiği ayrıca bir helikopterin stat etrafında dolaşmaya başladığını duyurdu.

Olayların birbiriyle bağlantılı olup olmadığı bilinmiyor. Paris’te gerçekleşen bütün olaylarda en az 60 ölü olduğu belirtiliyor. Toplamda 6 silahlı, 3 bombalı saldırı olduğu söylendi.

Rehineler bulunuyor

Ayrıca Paris’te Eagles of Death Metal konserinin olduğu Bataclan’da en az 60 kişinin rehin olduğu söylentileri var. Konser salonunda 15 kişinin de hayatını kaybettiği ifade edildi.

Metroda da patlama oldu…

Paris’te 4. bir patlamanın daha olduğu ve metroda yaşanan patlamada 4 kişinin öldüğü kamuoyuyla paylaşıldı

Cumhurbaşkanı stattan hemen ayrıldı…

Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, patlamayı öğrenmesinin ardından karşılaşmadan ayrılarak stat dışına çıkarıldı. Hollande dışında statta bulunan kimsenin dışarı çıkmasına izin çıkmadı.

Bomba ihbarı olmuştu.

Almanya polisi maçtan saatler önce gelen ihbarlar sonrası özel eğitimli köpeklerle Almanya’nın kamp yaptığı otelde bomba araması yapmış otel ve çevresinde geniş güvenlik önlemleriyle beklemedeydi.

Galatasaraylı Lukas Podolski ile Beşiktaş forması giyen Mario Gomez’in de yer aldığı Almanya kafilesi de otelden tahliye edilerek Roland Garros tenis turnuvasının oynandığı tesislerde bekletilmişti.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply