Galatasaray “beleşe mi” kondu?

By
Updated: Ocak 10, 2016
Siyah-Beyazlıların Başkanı Fikret Orman’ın, Sarı-Kırmızılılar hakkındaki sözleri kamuoyuna bomba gibi düştü. Beşiktaş’ın stadı kendi kaynaklarıyla yaptığını anlatan Orman, Türk Telekom Arena‘nın Galatasaray beleşe kondu açıklamasını yaptı.
PEKİ GALATASARAY BELEŞE Mİ KONDU?

Fikret Orman’ın yaptığı açıklamalarla başlayan bu tartışma yeniden alevlendi. Zaman zaman gündeme gelen bu konuyla ilgili Galatasaray Genel Kurulu’nun etkili isimlerinden Hayri Kozak ise devletin bu işten kar ettiğini açıklamıştı.

ALİ SAMİ YEN ARAZİSİ NE OLDU?

Kozak, TT ARENA’nın Galatasaray’a devlet yaptı söylemi üzerine: İlk olarak Seyrantepe Galatasaray’a verilen bir ulufe olmamakla birlikte Galatasaray, Ali Sami Yen Arazisi’nden vazgeçmiştir. Bunun üzerine Devlet Seyrantepe’nin parasını amorti ettiği gibi buna ek olarak kar etmiştir. Seyratepe arazisinin yanında 248 dönümlü araziye hastene yapılacak ve dolayısıyla bu projeden bırakın devletin cebinden çıkan paraları son derece karlı bir iş yapmıştır sözlerini sarfetmişti.

HAYRİ KOZAK’I TANIYALIM…
Galatasaray Lisesi mezunu olan Hayri Kozak‘ın Galatasaray Derneği başkanlığı yapmıştır. Yıllarca şirketlerde üst düzey yöneticilik yapan Kozak, Sarı-Kırmızılıların Genel Kurulu’nun önde gelen isimlerinden biridir.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply