Galatasaray ve Beşiktaş’a fark yaratmalıyız

By
Updated: Ağustos 17, 2016

Sarı-Lacivertlilere geldiği için harika duygular içinde olduğunu söyleyen Hollandalı teknik adam, Fenerbahçe ailesinin bir üyesi olmak benim için mutluluk verici Başkanımız ve kardeşine, Hasan’a (Çetinkaya) ve yönetim kuruluna teşekkür ediyorum burada olmak, Fenerbahçe ailesinin bir üyesi olmak bizim için bir gurur sözlerini sarfetti.

Fenerbahçe’nin hangi formatta oynayacağı sorusunu da cevaplayan Hollandalı teknik direktör, takımda bir kere antrenmana çıktım kulübün son yıllarına bakarsak ligi ya 2. ya da 1. bitirmiş buda demek oluyor ki iyi bir kadro var. Bizim yapmamız gereken Galatasaray ve Beşiktaş’a kaşı fark yaratmak bizim bu konuda büyük bir şansımız var. Eğer kadrodaki herkes bunun farkına varırsa hep birlikte başarıyı yakalarız sevdiğim sistem 4-4-3 sistemi fakat bu durum oyunculara bağlı. Futbolcuların çoğunu tanıyorum bir süre geçtiğinde daha iyi olduğuna karar verirsek 4-4-2’ye dönebiliriz. Bu sistem daha çok oyuncuların performansı belirleyecek dedi.

Sarı-Lacivertlilerin geçen sezon deplasmanlarda fazla puan kaybettiği ve şampiyonlukların kaybedilmesinde etkili olduğu yorumu üzerine ise Advocaat, bizim için en önemli nokta maç içinde inisiyatif almamız ve atak oynayacak bir kadromuz var eğer bir yola çıkıyorsak herkes bu işin içinde olmalı bu şekilde olursak başarıya ulaşabiliriz burada herkes çalışmak, savaşmak mücadele etmek zorunda bunları başardığımızda ise bireysel yeteneklerimizi de buna eklersek başarılı oluruz şeklinde konuştu.

Hollandalı futbolcu Robin van Persie’nin geçen sezon Portekizli ile sorunlar yaşadığı ve transfer talebi olup olmadığı yönündeki soru üzerine, burada bir futbolcu meselesinden bahsetmiyoruz burada bir futbolcuyla yola çıkmıyoruz burada önemli olan takım oyunu bu yüzden böyle bir söz veremem daha bir buçuk gün oldu buraya geleli her dakika yönetimle konuşuyoruz ve imkanlarımızı görüşüyoruz fakat durumumuz belli belki bir transfer olabilir ancak çok da ihtiyacımız olduğunu düşünmüyorum buradaki kadro yeterli”

Fenerbahçe’ye geliş nedeninin sorulması üzerine ise tecrübeli teknik adam, buraya daha önce de gelmiştim Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray’ı biliyorum her şey Cuma günü gelişti yeni bir heyecan yakalamak için yola çıkmak benim üzerimde bu baskı düşüncesini hissettirdi. Şuan burada olmaktan da çok mutluyum işimi yapacak olmaktan dolayı keyifliyim şeklinde düşüncelerini paylaştı.

Kaynak: Ntvspor

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply