Galatasaray’da kriz!

By
Updated: Ağustos 7, 2016

Kasımpaşa’dan alınan Eren Derdiyok’un ardından, Olcan, Tarık, Umut ve Endoğan’ın takımdan ayrılmaması sıkıntıyı beraberinde getirdi. Sarı-Kırmızılılar’ın UEFA’ya verdiği 65 milyon Euro’luk bütçe sınırı şu anda 3 milyon Euro ile aşıldı.

Galatasaray’da Eren Derdiyok’un transferi ve kadro dışı bırakılan 4 oyuncunun takımdan henüz ayrılmaması, UEFA’nın kulübe tanıdığı 65 milyon Euro’luk yıllık bütçe sınırının aşılmasına neden oldu. Derdiyok’un Kasımpaşa’dan alınmasıyla sınır yaklaşık 3 milyon Euro ile geçilirken, Cimbom bir an önce Olcan Adın, Endoğan AdiliUmut Bulut ve Tarık Çamdal ile yollarını ayırması gerekiyor. Sarı-Kırmızılı Yönetim, size teklifler geliyor artık bunları değerlendirin ve ayrılın mesajı verdi.
ÖZBEK-NAZİFOĞLU GÖRÜŞMESİ

Olcan Adın’ı Bursaspor, Tarık Çamdal’ı Kayserispor ile Eskişehirspor ve Umut Bulut’u Kasımpaşa ile Kardemir Karabükspor kulüpleri istiyor. Fakat, Galatasaray’da çok daha iyi para kazanan bu futbolcular kendilerine gelen bu teklifleri değerlendirmeye bile almadılar. Maliyetleri 10.5 milyon Euro olan dört ismin takımdan gitmesi için Galatasaray Sportif AŞ Yönetim Kurulu üyesi Levent Nazifoğlu ile Mehmet Özbek futbolcuların menajerleriyle görüşme yaptı.

Yönetim, Tarık, Umut ve Olcan’ın as futbolculardan dahi yüksek garanti ücret aldığını ifade edip, Bu yüzden bunları yedek olarak kulübe de tutamayız dedi.

KADRO DIŞI OLANLARIN ÜCRETLERİ DAHA FAZLA

As futbolcu

Yasin Öztekin: 1.1 milyon Euro
Bruma: 1.2 milyon Euro
Linnes: 950 bin Euro
Kadro Dışı
Olcan Adın: 1.8 milyon Euro
Umut Bulut: 1.8 milyon Euro
Tarık Çamdal: 1 milyon 391 bin Euro.

Kaynak: Hürriyet

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply