Gomez’in Beşiktaş’tan istediği para dudak uçuklattı

By
Updated: Ağustos 6, 2016

Mario Gomez, Siyah-Beyazlılar ile yola devam etmek için şartını sundu.

31 yaşındaki golcü futbolcunun, menaceri aracılığıyla Başkan Fikret Orman’a, “Eğer Fiorentina’daki maaşımı ödemeyi kabul ederseniz, Türkiye’de kalmaya hazırım” dediği ortaya çıktı. Gomez’in talep ettiği para ise yıllık 7.5 milyon Euro (25 milyon TL).

Serie A ekiplerinden Fiorentina’yla yaşadığı düşüş dolu 2 sezonun ardından geçen dönem kiralık olarak forma giydiği Beşiktaş’ta büyük bir çıkışa imza atan Mario Gomez geçtiğimiz günlerde ayrılık kararı almıştı.

Türkiye’deki olağanüstü süreci gerekçe gösterip kariyerine başka bir ülkede devam etme kararı alan Alman futbolcu kendisiyle ilgilenen kulüplerin birer birer vazgeçmesi ve transfer sezonunda artık son döneme yaklaşılması sonrasında geri adım attı.

Başkan Fikret Orman’dan menaceri aracılığıyla görüşme talebinde bulunan 31 yaşındaki golcünün yeniden Siyah-Beyazlı formayı giymek için şartlarını belirlediği öğrenildi.

FIORENTINA’DA ALDIĞINI TALEP EDİYOR
Geçen sezon Beşiktaş’tan 3.5 milyon Euro’luk garanti ücret alan fakat sözleşmesindeki bonuslarla beraber kazancı 5 milyon Euro’yu bulan Mario Gomez’in maaşına zam yapılması halinde yola Siyah-Beyazlılar’la devam edebileceğini Başkan’a ilettiği öğrenilirken, Alman futbolcunun bu doğrultuda istediği bedelin Fiorentina’dan aldığı ücret yani 7.5 milyon Euro (25 milyon TL) olduğu bildirildi.

ŞENOL GÜNEŞ TAKIMDA TUTULMASINI İSTİYOR
Teknik direktör Şenol Güneş’in takımda tutulması talebinde bulunduğu başarılı futbolcuyla Başkan Fikret Orman’ın son bir görüşme daha yapacağı ve ardından Gomez konusunun olumlu veya olumsuz olarak netleştirileceği ifade edildi. Başkan Orman’ın, Mario Gomez’le yıllık maaş konusunda anlaşması halinde yönetimin hemen Fiorentina’yla bonservis pazarlıklarına başlayacağı öğrenildi.

TARAFTAR BASKISI…
Siyah-Beyazlı formayla geçen sezon çıktığı 33 lig karşılaşmasında rakip fileleri 26 kez havalandıran ve 5 de asist yaparak Beşiktaş’ın tam 7 sezon sonra elde ettiği şampiyonluğa direkt katkı sağlayan Mario Gomez’e taraftar baskısı da devam ediyor. Siyah-Beyazlı futbolseverler ise başarılı futbolcunun Twitter ve Instagram’daki hesaplarını tweet ve yorum yağmuruna tutarak Gomez’in takımda kalması için çaba gösteriyor.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply