Kevin Durant’ten flaş karar… Gelecek sezon…

By
Updated: Temmuz 5, 2016

Oklahoma City Thunder’da forma giyen ve NBA’in en büyük yıldızları arasında gösterilen Kevin Durant’in sözleşmesi sona erdi. Yıldız oyuncu yeni sezonda gideceği takım belli oldu.

Durant, önce Los Angeles Clippers sonra Boston Celtics ve son olarak da Golden State Warriors gibi takımlarla görüşen Durant tercihini, NBA finalisti Golden State Warriors’tan yana kullandı.

Golden State Warriors takımıyla anlaştığını resmen açıklayan All-Star forveti Warriors’tan 2 yıl için 54.3 milyon dolar alacak. Yıldız oyuncu ayrıca sözleşmesinin 2. yılında oyuncu opsiyonu da bulunuyor.

Kevin Durant, Oklahoma City Thunder’a vedasını ve yeni takımıyla ilgili düşüncelerini şöyle aktardı:

Basketbol kariyerimdeki en zorlu birkaç haftayı yaşadım bir oyuncu ve bir insan olarak kritik bir kavşaktaydım son derece zor seçimlerle karşılaştım ama bu kararı alırken birinci düşüncem oyuncu olarak potansiyelimi büyütmeye devam edebilmekti. Şimdi yeni bir şehre gitmenin ve benim için kişisel gelişimime büyük katkı sağlayacağından dolayı Golden State Warriors’a katılmaya karar verdim.

Washington DC doğumlu olmama rağmen Oklahoma’da gerçekten büyüdüm orada bana, aile olmanın yanı sıra adam olmanın ne demek olduğunu öğretti. Bundan sonra Thunder organizasyonu kalbimde sonsuza kadar yer alacak. Oklahoma’da anılarım ve dostluklarım ile oyunun çok daha ötesindeydi benim için.

Şuanda yaptığım seçimin birçok kişiyi hayal kırıklığına uğratacağını bilmek beni üzüyor ama kendi hayatım ve basketbol kariyerim açısından doğru kararı verdiğime inanıyorum.

Thunder’ı, takımdaki rolümü ve bu olağanüstü takımı yaratan herkesi özleyeceğim. Oklahoma, organizasyon içindeki arkadaşlıklarımı sonsuza dek sürdüreceğim ve onlar koşulsuz bir şekilde bana destek verdiler 9 yıl boyunca ve onlar daha minnettar olamam.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply