Paykasa Nedir?

By
Updated: Şubat 26, 2019

Günümüz teknolojik gelişmelerinden biri olan ve gerçek nakit paranın tüm özelliklerine sahip aynı işlevselliği olan elektronik paralardan biri de Paykasa türü paradır. Tanımından da anlaşılacağı üzere nakit para kullanılmadan ihtiyaçların satın alınmasında geçen kredi kartı benzeri para Paykasa nedir sorusunu merak edenler için açıklayıcı niteliktedir.

Paykasanın Fikir Babası Hangi Ülkedir ve Paykasa Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Cepte veya cüzdanda para taşımanın sorun olduğu günümüzde hem kullanım kolaylığı sağlaması, hem her yerde geçmesi, hem güvenli olması ve ayrıca kapladığı alanın minimum olması sebebiyle tercih edilen Paykasa’nın fikir babasının İngiltere olduğu bilinir. Paykasa alış veriş, oyun, eğlence ve diğer alanlarda da kullanılmakta ve güvenirliliği kanıtlanmış bir para çeşididir. Demek ki Paykasa daha ileri ki süreçte nakit paranın yerini alabileceği ihtimali göz önüne alınır ise herkesin bireysel ya da kurumsal Paykasa sahibi olması önemli olacaktır.

Paykasa’nın İngiltere doğumlu olması her ülkede geçerlilik arz eder mi sorusu benim gibi sizleri de etkiliyorsa yaptığımız araştırmalar sonucu Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunca (BDDK) herhangi bir yasağı bulunmamaktadır.

Paykasa Kullanmanın Avantajları

İnternetin varlığı ile birlikte değişen alışkanlıklarımızdan biri olan e- ticaret sistemin de on line ödeme şekli olarak Paykasa daha avantajlıdır. Ayrıca ön ödeme imkanı sağlayan Paykasa güvenilirdir. Bizleri kredi kartı mağduriyetlerine karşı da koruyan Paykasa internetin güvenirliliğinden şüphe duyanlar içinde iyi bir araçtır. Paykasa ile birlikte yapılan harcamalardan puan ve kupon kazanmak bir diğer avantajıdır. Mobil uygulama özelliğine de sahiptir.

Bankalar tarafından kolaylıkla temin edebildiğimiz Paykasa alış verişte daha hızlı ve güvenilirlik sağlar. Para yatırma işlemlerimizi de Paykasa ile gerçekleştirmek çok kolay olur. Paykasa da limit miktarını belirleme olanağımız mevcuttur. İster az ister çok limit ayarlama hakkı sunan Paykasacard özel şirketlerin de tercih ettiği bir paradır. Paykasa’nın para çeşidi Euro olduğu için dünyanın her yerinde kullanabiliriz. 18 yaşından büyükler Paykasa kullanımını yasal olarak hak kazanır.

Şahsen ya da firmamızın muhasebe temsilciliği ile internet üzerinden Paykasa kartı işlemlerini başlatabiliriz. En kısa sürede Paykasa elimize geçip bu avantajların tümünden faydalanabiliriz. Bu iletişim adresi www.paykasacard.com adresinden sağlanabilir. Paykasa’nın en güvenir olma özelliği ise her hangi bir kişisel veri içermemesidir. Paykasa kullanmanın bir diğer avantajı ise harcanmayan Paykasa meblağı istek dahilinde bozdurularak banka hesabımıza aktarılmaktadır.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply