Pereira, 12 ayda 6 farklı taktik kullandı

By
Updated: Ağustos 7, 2016

Sarı-Lacivertliler’deki geleceği tartışılan Portekizli hocanın, son bir senede takımı deneme tahtasına çevirdi. Pereira, sürekli sistemle oynadı. 12 ayda tam 6 farklı taktik kullanıp, 2 ayda 1 değişikliğe gitti.

Vitor Pereira’nın Fenerbahçe’deki günleri ciddi anlamda tartışılırken, kendisinin sürekli farklı sistemler denemesi çalıştırıcının başını ağrıttı.

Portekizli hoca geldiği günden bu yana geçen 12 ayda hep değişik oyun düzenleri çalıştırarak, bir türlü takımı bir sisteme oturtamadı. Pereira, 12 ayda 6 farklı taktik diziliş kullanıp neredeyse 2 ayda 1 yeni sistem deneyerek, takımı deneme tahtasına çevirdi.

İlk geldiği aylarda 4-4-2 taktiği üzerinde duran 47 yaşındaki antrenör, Moussa Sow’un ayrılmasıyla 4-2-3-1 taktiğini denemeye başladı. Daha sonra Diego’yu 6-8 numara arası kullanmakta ısrar edip 4-3-3 taktiğine dönen Pereira, Brezilyalı yıldızdan verim alamayınca 4-5-1 taktiğine yakın bir sistem uyguladı.

Pereira geçen yılın son haftalarında Nani’yi merkeze kaydırıp 4-4-1-1 taktiğinde karar kılarken, bu sezonu ise bir anda sil baştan değiştirip 3-5-2 gibi dünya üzerinde Barcelona ve Real Madrid’in bile asıl taktik olarak denemediği riskli bir sistemle açtı.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply