Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe’ye…

By
Updated: Ağustos 11, 2016

Habertürk TV’de ekranlara gelen Karşıt Görüş programına telefonla bağlanan Rıdvan Dilmen, geçmişteki Bochum davası iddiası, şike soruşturması ve Aziz Yıldırım ile yaptığı son görüşme hakkında bilgiler verdi.

Rıdvan Dilmen Habertürk’te, Karşıt Görüş programına katıldı ve şike süreci hakkında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile kulüpte görev alma dahil bir çok konuda önemli açıklamalar yaptı.

Eski futbolcu aynı zamanda ünlü yorumcu, Başkan Aziz Yıldırım’ın kendisine ‘Kulübümüzün kapısı sana her zaman açık burada her zaman görev alabilirsin kulüpte’ dediğini belirtti.

Ülkede yaşanan son olaylara da değinen Rıdvan Dilmen, ‘Türkiye’deki birlikteliğin stadyumlarda olması gerektiği mesajı çok önemli toplumsal bir barış var tribünlerde de olmalı’ şeklinde konuştu.

Bochum davasında adının geçtiği konuşmasına cevap veren Rıdvan Dilmen, ‘Şikenin ‘ş’ harfiyle asla işim olmadı ne ben sorgulandım ne takibe alındım hayatımın hiçbir kısmında bu dosyayla adım yan yana gelmedi birkaç tane kendini bilmez yalandan bir şeyler konuştular. Ben ‘bu dosyaya kim bakıyorsa ona gideceğim’ dedim ve gittim. Adam bana ‘kardeşim güle güle seninle işimiz yok’ dedi. Bochum davasında benim adım yan yana gelmez’ şeklinde konuştu.

Sarı-Lacivertlilere kumpas iddiaları hakkında da konuşan Dilmen, Fenerbahçe yargılanırken TFF Tahkim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Karakuş ve şu an yargıtay ile emniyetin imamı olduğu için yurt dışına kaçtı. Disiplin Kurulu‘nda başka bir arkadaş daha bulunuyor. Etik Kurulu Başkanı da görevden alınmıştır. Sarı-Lacivertliler’e şike suçlaması yapan iki kişinin biri kaçak diğeri de kışı hapiste geçirmiştir” ifadelerini kullandı.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply