“Savcı ‘Paralar Pensilvanya’ya gitti’ dedi”

By
Updated: Ağustos 3, 2016
3 Temmuz Davası sırasında Trabzonspor’un başkanlığını yapan Sadri Şener o dönem avukatlara ödedikleri paranın Pensilvanya’ya gittiğini savcıdan öğrendiğini itiraf etti.

Bordo-Mavililer, FETÖ terör örgütü avukatlarına para ödemekle suçlayan Fenerbahçe avukatı Faik Işık’a eski başkan Sadri Şener’den sert sözler geldi.

FETÖ terör örgütü mensubu olan avukatlar Ali Çelik ile Halil İbrahim Koca’ya para ödediği gerekçesiyle suçlanan Karadeniz ekibinin eski başkanı Sadri Şener dönemin Fenerbahçe avukatı Faik Işık’a cevap verdi.

Trabzonspor yönetimini o dönem şike davasında savunan ve FETÖ soruşturması kapsamında bugün aranan avukatlarla ilgili suçlanan eski başkan Sadri Şener, “Faik Işık sansasyonel bir avukat fakat iddiaları da gizli bir şey değil ve  belge diye yayınladıkları mahkeme dosyalarında 4 yıldır zaten vardı.” açıklamalarında bulundu.

Haber61’e konuşan dönemin Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, FETÖ/PDY terör örgütü soruşturması ve şike davasında yeniden yargılama kararının çıkmasının ardından yaklaşık 5 ay önce savcılığa çağrıldığını belirterek şu açıklamaları yaptı. “Yaklaşık 150 kişi o dönem olayın mağduru olarak savcılığa çağrıldık ve orada ifademize başvuruldu ardından biz bu avukatlarla çalıştığımız dönem FETÖ/PDY terör örgütü ilan edilmemişti. Hukuksal açıdan ortada sakıncalı bir şey yoktu yani tuttuğumuz avukatlarda bugünkü gibi aranmıyordu. Açıkçası ben FETÖ’cü Metöcü de anlamam kimin ne olduğunu nerden bileyim ben” şeklinde konuştu.

ŞENER: “SAVCI ‘O PARALAR PENSİLVANYA’YA GİTTİ’ DEDİ”

Bu avukatlar Emniyet müdürlüğünün avukatlarıydı o dönem bize de tavsiye edildi kimin Fetöcü olduğunu kimin olmadığını anlayamam yani tekrar ediyorum biz o avukatlarla çalışırken Fetö terör örgütü falan değildi bunun dışında avukatlar da bugünkü gibi aranmıyordu yani savcılıktaki ifademde bunları savcıya da anlattım sayın savcı bana sorgulama sırasında o avukatlara ödediğiniz para Pensilvanya’ya gitti deyince ben de o zaman “Sayın Savcım, eğer paralar oraya gittiyse gidip geri alalım” dedim şakalaştık. Yani haberde belge diye ortaya atılanlar zaten soruşturma dosyasında bulunuyordu ve kime ne ödediğimizin makbuzları da var” dedi.

ŞENER: KİM FETÖ’CÜ NEREDEN BİLEYİM?

Trabzonspor’u yasa dışı işlere bulaştırmak için algı operasyonu başladı bakın benim bu gibi işlerle işim olmaz kim Fetöcü kim neci ben bunları nereden bileyim. MİT gibi bilgi toplayan bir haber alma teşkilatım yok aslında ben Fetö’ye kızmıyorum adam ilkokul mezunu bile değil fakat etrafında bir sürü insan yer alıyor benim etrafımda ise kimse yok(!)(gülerek).”

YASA DIŞI İŞLERE TRABZONSPOR’U BULAŞTIRMAK İÇİN HER YOLU DENİYORLAR

Şike davasında bile yalnız başıma bırakıldım Trabzonspor yöneticisi Gökhan Saral güzel bir açıklama yapmış dediğim gibi o belgeler zaten dosyada vardı. Trabzonspor’u yasa dışı işlere bulaştırmak için her yolu deniyorlar suçluların cezasını zamanında vermezseniz mağdurlar böyle suçlanır yani Trabzonspor bu davanın mağduruydu korkarım ki böyle giderse suçlusu ilan edilecek ve Trabzonspor yönetimi sanırım Fenerbahçe avukatı Sn. Faik Işık’a hakettiği cevabı verecektir.”

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply