Yönetim, Ziyech transferinde teklif değişikliği yaptı

By
Updated: Ağustos 6, 2016

Sarı-Lacivertliler de Portekizli Vitor Pereira’ya tazminat ödenmesi konusu gündeme gelince Faslı yıldız için yaptığı teklifi değişikliğe gitti. Twente’ye, UEFA Finansal Fair-Play anlaşması da göz önünde tutularak satın alma garantili kiralama teklifi yapıldı.

Fenerbahçe Yönetimi, 10 numara takviyesi yapıp transferi bitirmeyi planlarken Hakim Ziyech’i transfer etme kararı alındı.
Sarı-Lacivertliler, UEFA ile yapılan Finansal Fair-Play anlaşması gerekçesiyle transferde futbolcu satarak elde ettiği geliri kullanabiliyor. Şu an itibariyle 2.5 milyon Euro (8.3 milyon TL) bütçesi olan Fenerbahçe, futbolcusu Miroslav Stoch’u kullanarak Ziyech’in işini bitirmek istiyor.

Fenerbahçe’nin Twente ile görüşmeler başlamış pazarlıklarda taraflar arasındaki fark 2 milyon Euro’ya kadar düşmüş ama Vitor Pereira ile yolların ayrılması yönünde karar çıkınca durum değişti. Pereira istifa etmezse kendisi ve ekibi için 4 milyon Euro (13.3 milyon TL) tazminat ödenecek olması yönetimi başka seçeneğe zorladı.

Fenerbahçe, Hollanda ekibine yaptığı son teklifte ise “Ziyech’i 2.5 milyon Euro’ya (10 milyon TL) 1 yıllığına kiralayalım anlaşmamıza satın alma opsiyonu da ekleyelim sezon sonunda da futbolcunun bonservisini alalım” teklifinde bulundu. Twente bunu kabul etmezse, Sarı-Lacivertli Yönetim mecburen rotayı listedeki diğer isimlere çevirecek.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply